2023

 

2022

2021

 

2020

 

  

2019

  

  

  

  

 

 

 

 2018

 

 

 

2017

Velorex club v AČR má za sebou další aktivní rok. Na březnovém veletrhu a výstavě historických vozidel v Brně "Classic Show" klub vystavil veřejnosti méně známý typ čtyřkolového motorového vozíku "Velorex 435". Velorexy členů klubu a jejich kamarádů bylo možné vidět například na Srazu historických vozidel při "The Most Historic Grand Prix 2017" na autodromu v Mostě či na XI. srazu a výstavy historických vozidel při příležitosti 110. výročí Praga a 120. výročí Tatra v Praze v Opletalově ulici, kde Velorex club v AČR také zajišťoval pořadatelskou službu, i na mezinárodní soutěži historických vozidel – „15. jízdě Klatovskem“. Již počtvrté v srpnu klub uspořádal víkendové setkání a jízdu “ Velorex Rally Soseň“ na Rakovnicku. Na sobotní jízdu vyrazilo 26 soutěžních posádek včetně velorexářů z Německa. Účastníci absolvovali nejprve společnou část a poté orientační soutěž s plněním různých úkolů. V roce 1997 stál Velorex club u zrodu "Velorex čundru" - týdenního putování po zajímavostech a krásách České republiky. Akce se letos konala již po jednadvacáté. Na jeden den se členové klubu k účastníkům "čundru" připojili a navštívili jeskyně "Pekelné doly" u Zákup a podzemní továrnu z doby II. světové války "Rabštejn - Jánská" . Pro zájemce o vzdálené země a cestování pokračovali v přednáškách účastníci úspěšné islandské expedice. Při příležitosti „Dne dětí“ a ukončení školního roku, zase proběhly velmi žádané jízdy Velorexů s dětmi. Klub nadále rozvíjí započatou spolupráci s NTM. A kde nás uvidíte v příštím roce ? Především na různých veteránských akcích, počínaje Srazem historických vozidel pořádaných FKHV "Grand veteran" v prostorách PN v Praze Bohnicích, dále na srazu veteránů v Opletalově ulici v Praze, na autodromu v Mostě, kde budou tentokrát i historické vozy F1, nebudeme chybět na dalším ročníku Jízdy Klatovskem ani na festivalu rychlosti mezi pavilony "Brno Revival" na výstavišti v Brně a na řadě dalších akcí včetně značkových srazů Velorexů. V srpnu vás samozřejmě opět rádi přivítáme na Velorex Rally v Sosni. Tak jako dosud se s vámi budeme o své zážitky dělit prostřednictvím našich facebookových stránek. 

2016

Rok 2016 jsme zcela podřídili přípravě a realizaci výstavy v Národním technickém muzeu. I tak jsme ale stihli řadu dalších aktivit. Vzpomeňme pomoc s pořadatelskou službou na květnovém srazu historických vozidel v Praze před sídlem Autoklubu České republiky, účast na výstavě historických vozidel "Legendy" v Praze či ukázku Velorexu na "Kladenských dvorcích" při příležitosti vzpomínky na filmovou trilogii "Hvězdy nad syslím údolím". V srpnu jsme pak pořádali tradiční sraz Velorexů v Sosni u Rakovníka. Výsledkem spolupráce s renomovanou modelářskou firmou Eduard je stavebnice modelu tříkolky Velorex 16/350 v měřítku 1/72. Ze stavebnice, kterou lze aktuálně získat v eshopu Eduardu je možné postavit kterýkoli ze strojů, se kterými jsme se zúčastnili Expedice na Island v roce 2015. 

 

Velorexy v Národním technickém muzeu v Praze 

Od 12.4. 2016 do 25.9. 2016 pořádalo Národní technické muzeum v Praze ve spolupráci s Velorex clubem v AČR výstavu vozítek Velorex/Oskar. Vystaveno bylo deset strojů. Kromě sériové produkce ze závodu v Parníku u České Třebové a ze Solnice i některé prototypy z vývojového střediska Doly u Nového Hrádku. Kromě samotných dopravních prostředků byly vystaveny motory, díly a drobné artefakty odkazující na zajímavé období výroby těchto jedinečných vozítek. Výstavou byla završena téměř dvouletá práce členů Velorex clubu v AČR. V průběhu výstavy se také podařilo zrealizovat v budově NTM několik doprovodných akcí, které na výstavu bezprostředně navazovaly. 
Oproti původnímu plánu byla výstava dvakrát prodloužena - celkem o dva měsíce a tak návštěvníci muzea mohli plátěná vozítka vidět v dopravní hale naposledy ještě první adventní neděli 27.11.2016. Výstavní katalog, který NTM k výstavě vydalo, byl zcela vyprodán ještě dříve. Výstava měla široký ohlas mezi laickou i veteránskou veřejností. 

 

Z dalších akcí roku 2016


Velorex club v AČR Copyright © 2016. All Rights Reserved.